Witamy! ... na wstępie kilka słów o zespole

    DINKS - potocznie: "niewielka rzecz, której mówiący nie potrafi nazwać". Enigmatyczność tego nader często używanego wyrazu oraz jego prostota, sprowokowały nas do przyjęcia słowa DINKS jako emblematu, który połączy w sobie wszystko to, co udaje się nam wspólnie stworzyć i dopracować. Naszym znakiem firmowym jest WAŻKA - owad z czerwonymi skrzydełkami - symbol: iluzji, nieskończoności, odnowy, aktywności.

    Członków zespołu przede wszystkich wiążą więzy przyjaźni, a niektórych również więzy rodzinne. Pomaga również to, że wszyscy mieszkamy w Żywcu. W pierwszej turze nagrań studyjnych - piosenki: "FreakShow" oraz "Alicja" na perkusji grał z nami Damian Dudek, obecnie na perkusji gra Damian Wilga, drugim perkusitą zespołu jest Adam Piecha. Gitary i instrumenty klawiszowe - Damian Dante Matyjaszczyk oraz Zbigniew Matyjaszczyk wokal i czasami gitara. W lutym 2016 r. odszedł z zespołu basista - Mirek Obtułowicz, z którym wspólnie nagraliśmy 6 piosenek oraz teledyk. (Dzięki za wieloletnią współpracę Mirku).

   Pierwsze próby rozpoczęliśmy już w połowie 2011 roku, ale nie mieliśmy ciągłości pracy. To był okres zderzania wielu pomysłów muzycznych, ścierania się różnych gatunków i z tego magla wyklarowało się brzmienie, którego obecnie możecie posłuchać. W chwili obecnej, z uwagi na niewielki skład, jeszcze nie koncertujemy, skupiliśmy się na nagraniach studyjnych, by móc w pełni zaprezentować wizje muzyczne, których nie chcemy ograniczać zminimalizowanym instrumentarium. Pracujemy nad kolejnymi piosenkami, są już pomysły na klipy do nagranych już kawałków. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zechcesz zalajkować nasz facebookowy profil, dzięki temu będziesz na bieżąco z wszelkimi nowościami dotyczącymi zespołu. Mamy szczerą nadzieję, że spotkamy się na naszych koncertach - już niedługo...

diks waszka
Poznaj skład zespołu
Zbigniew Matyjaszczyk
Zbigniew Matyjaszczyk
Wokalista oraz tekściaż zespołu, niekiedy również twórca lub współtwórca melodii. Swego czasu również poeta: strona www z wierszmi 
Damian Matyjaszczyk
Damian Matyjaszczyk
Dante - Twórca pomysłów muzycznych, gitarzysta jak i wzięty "klawiszowiec". Prywatnie - syn Zbigniewa - wokalisty. Nasza młodzieńcza krew w zespole.
Damian Wilga
Damian Wilga
Perkusista, doświadczony w wielu gatunkach muzyk dbający o to, aby nasze kawałki nabierały właściwego tempa. Prywatnie nauczyciel gry na perkusji.
Co u nas nowego? ... Newsy ...
Witam,
Od dzisiaj udostępniliśmy nasz nowy umer na Soundcloudzie - Księżycowy nów.
Zapraszamy do odłuchania i komentowania na Facebboku.
Pozdrawiamy
zespół DinkS
Witamy, miło nam przestawić naszą stronę internetową, znajdziecie na niej wszystkie ważne informacje dotyczące zespołu, posłuchacie naszej muzyki, obejrzycie najnowsze klipy. Odwiedzajcie nas często. ZAPRASZAMY - zespół DINKS.
diks waszka
Galeria zdjęć
Nasza muzyka

Zobacz nasze teledyski!

diks waszka
Jak się znami skontaktować?